KONST / Litografier / Färgserigrafi 13579054
nr 1357 9054
Auguste Herbin
(1882-1960), Frankrike
Färgserigrafi, "Unité", Stämpelsignerad, numrerad 10/150. Motivet: 65x50 cm
Auguste Herbin, fransk bildkonstnär född 1882, död 1960.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.200 kr
måndag 26 oktober 2020
kl 21:00:13
2.400 kr
3.000 kr
2.800 kr
3.000 kr (Budbetjänt)
- Klassiska
26 okt
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Auguste Herbin
Läs mer om Auguste Herbin